Population
6.9K
Cost of living
$628
Aqsu Province
Cost of living | ||
---|---|---|
Total with rent | $628 | $1236 |
Without rent | $387 | $1146 |
Rent & Utilities | $232.79 | $379.55 |
Food | $217 | $661 |
Transport | $33.32 | $93.73 |
Monthly salary after tax | $290.92 | |
Quality of life | 39.38 | |
Life expectancy | 90.24 | |
Population | 6.9K |
Cost of living | ||
---|---|---|
Total with rent | $628 | 48 / 74 |
Without rent | $387 | 54 / 74 |
Rent & Utilities | $232.79 | 39 / 74 |
Food | $217 | 11 / 74 |
Transport | $33.32 | 57 / 74 |
1 bedroom apartment in city Center, 40 m2 or 430 ft2 | 200.94$ |
---|---|
Cheap 1 bedroom apartment, 40 m2 or 430 ft2 | 131.2$ |
3 bedroom apartment in city Center, 80 m2 or 860 ft2 | 349.17$ |
Cheap 3 bedroom apartment, 80 m2 or 860 ft2 | 437.62$ |
Utility Bill one person, electricity, heating, water, etc. | 23.36$ |
Utility Bill for a Family, electricity, heating, water, etc. | 33.87$ |
Internet plan, 50 Mbps+ 1 month unlimited | 12.21$ |
Mortgage Interest Rate for 20 Years | 17.42$ |
Apartment price to Buy in city Center, 1 m2 or 10 ft2 | 491$ |
House price to Buy in Suburbs, 1 m2 or 10 ft2 | 341$ |
Lunch Menu | 6.55$ |
---|---|
Dinner in a Restaurant, for 2 | 26.71$ |
Fast food meal, equiv. McDonald's | 3.74$ |
Beer in a Pub, 0.5 L or 16 fl oz | 1.37$ |
Cappuccino | 1.79$ |
Pepsi / Coke, 0.5 L or 16.9 fl oz | 2.12$ |
Local transport ticket | 0.16$ |
---|---|
Monthly ticket local transport | 8.72$ |
Taxi Ride, 8 km or 5 mi | 9.97$ |
Gas / Petrol, 1 L or 0.26 gal | 0.49$ |
Milk, 1 L or 1 qt | 1.11$ |
---|---|
Bread, 0.5 kg or 1.1 lb | 0.28$ |
Rice, 1 kg or 2.2 lb | 0.3$ |
Eggs, x12 | 1.53$ |
Cheese, 1 kg or 2.2 lb | 7.86$ |
Chicken Breast, 1 kg or 2.2 lb | 3.55$ |
Round Steak, 1 kg or 2.2 lb | 7.71$ |
Apples, 1 kg or 2.2 lb | 1.11$ |
Banana, 1 kg or 2.2 lb | 2.38$ |
Oranges, 1 kg or 2.2 lb | 2.5$ |
Tomato, 1 kg or 2.2 lb | 2.92$ |
Potato, 1 kg or 2.2 lb | 0.34$ |
Onion, 1 kg or 2.2 lb | 0.18$ |
Water, 1 L or 1 qt | 0.37$ |
Coca-Cola / Pepsi, 2 L or 67.6 fl oz | 0.67$ |
Wine (mid-priced), 750 mL bottle | 6.52$ |
Beer, 0.5 L or 16 fl oz | 0.79$ |
Cigarette pack | 1.46$ |
Cold medicince, 1 week | 4.51$ |
Hair Shampoo | 3.15$ |
Toilet paper, 4 rolls | 0.92$ |
Toothpaste, 1 tube | 1.19$ |
Gym Membership, 1 month | 31.84$ |
---|---|
Cinema Ticket, 1 person | 3.4$ |
Doctor's visit | 9.65$ |
Haircut, simple | 4.53$ |
Brand Jeans | 31.34$ |
Brand Sneakers | 91.56$ |
Daycare or Preschool, 1 month | 248.64$ |
International Primary School, 1 year | 6348$ |