Cost of Living in
Cajati

Cost of living | ||
---|---|---|
Total with rent | $923 | $2185 |
Without rent | $531 | $1230 |
Rent & Utilities | $346.07 | $563.86 |
Food | $297 | $653 |
Transport | $68.4 | $205.68 |
Monthly salary after tax | $387.38 | |
Quality of life | 30.55 | |
Life expectancy | 76.31 | |
Population | 453.8K |
Cost of living | ||
---|---|---|
Total with rent | $923 | / |
Without rent | $531 | / |
Rent & Utilities | $346.07 | / |
Food | $297 | / |
Transport | $68.4 | / |
1 bedroom apartment in city Center, 40 m2 or 430 ft2 | 360.58$ |
---|---|
Cheap 1 bedroom apartment, 40 m2 or 430 ft2 | 218.76$ |
3 bedroom apartment in city Center, 80 m2 or 860 ft2 | 524.56$ |
Cheap 3 bedroom apartment, 80 m2 or 860 ft2 | 327.61$ |
Utility Bill one person, electricity, heating, water, etc. | 84.18$ |
Utility Bill for a Family, electricity, heating, water, etc. | 126.41$ |
Internet plan, 50 Mbps+ 1 month unlimited | 19.84$ |
Mortgage Interest Rate for 20 Years | 11.44$ |
Apartment price to Buy in city Center, 1 m2 or 10 ft2 | 1162$ |
House price to Buy in Suburbs, 1 m2 or 10 ft2 | 851$ |
Lunch Menu | 4.6$ |
---|---|
Dinner in a Restaurant, for 2 | 46.35$ |
Fast food meal, equiv. McDonald's | 6.05$ |
Beer in a Pub, 0.5 L or 16 fl oz | 1.57$ |
Cappuccino | 3.69$ |
Pepsi / Coke, 0.5 L or 16.9 fl oz | 0.91$ |
Local transport ticket | 1$ |
---|---|
Monthly ticket local transport | 55.58$ |
Taxi Ride, 8 km or 5 mi | 9.52$ |
Gas / Petrol, 1 L or 0.26 gal | 1.06$ |
Milk, 1 L or 1 qt | 1.12$ |
---|---|
Bread, 0.5 kg or 1.1 lb | 0.5$ |
Rice, 1 kg or 2.2 lb | 0.43$ |
Eggs, x12 | 1.69$ |
Cheese, 1 kg or 2.2 lb | 8.14$ |
Chicken Breast, 1 kg or 2.2 lb | 3.36$ |
Round Steak, 1 kg or 2.2 lb | 6.39$ |
Apples, 1 kg or 2.2 lb | 2.18$ |
Banana, 1 kg or 2.2 lb | 1.35$ |
Oranges, 1 kg or 2.2 lb | 0.98$ |
Tomato, 1 kg or 2.2 lb | 1.77$ |
Potato, 1 kg or 2.2 lb | 1.13$ |
Onion, 1 kg or 2.2 lb | 0.98$ |
Water, 1 L or 1 qt | 0.47$ |
Coca-Cola / Pepsi, 2 L or 67.6 fl oz | 2.02$ |
Wine (mid-priced), 750 mL bottle | 9.17$ |
Beer, 0.5 L or 16 fl oz | 0.99$ |
Cigarette pack | 2.68$ |
Cold medicince, 1 week | 7.34$ |
Hair Shampoo | 7.08$ |
Toilet paper, 4 rolls | 2.02$ |
Toothpaste, 1 tube | 2.47$ |
Gym Membership, 1 month | 22.26$ |
---|---|
Cinema Ticket, 1 person | 4.04$ |
Doctor's visit | 93.96$ |
Haircut, simple | 8.7$ |
Brand Jeans | 51.89$ |
Brand Sneakers | 115.64$ |
Daycare or Preschool, 1 month | 325.52$ |
International Primary School, 1 year | 9921$ |